Kirjeldus
See elegantsed kööginoateraapia komplekt võimaldab teil lõigata kõiki tüüpi toitu. Väike nuga on mõeldud puuviljade ja köögiviljade koorimiseks ja hakkimiseks, peakokanuga täidab köögis põhilisi ülesandeid – hakitakse ja lõigatakse liha, kala ja köögivilju. Leivanuga on hambulise teraga – nii saate hõlpsasti lõigata keedetud ja küpsetatud roogasid, tomateid ja värskeid küpsetisi. Kasutage võimalust oma köök varustada kvaliteetsete nugadega taskukohase hinnaga!
Noateradadel on kasutatud 5Cr15MoV terast. Suurem süsinikusisaldus terases võimaldab nuga olla tugevam, samas sellel tüübil on ka kroomi sisaldus terases, mis muudab selle tera äärmiselt vastupidavaks löökidele ja korrosioonile. Käepidemed on valmistatud nurgelisest kujundusega pöögipuidust. Ergonoomilise disainiga käepidemed sobivad suurepäraselt peopessa ja sellise noaga töötamine on üks rõõm.
Komplekt on pakendatud stiilsesse pappkarpi magnetilise klõpsuga, mis sobib suurepäraselt kingituseks igal juhul!
Sabatier noad:
Esimene SABATIER® nuga p.Sabatier lõi 19. sajandi alguses Thiersis Prantsusmaal. Selle perekonna ajaloo pärija, kaubamärk LION SABATIER® tagab, et noade tootmisprotsessid jätkuvad tema kuulsa eelkäija traditsioonide ja tehniliste teadmiste austamisel, mille nimi on nüüd seotud prantsuse kulinaarse kunsti kultuuripärandi ja noakäsitööga kogu maailmas. Rohkem kui 200 aastat on SABATIER® bränd uhke selle üle, et saab mõjutada prantsuse gastronoomilist kultuuri. Sabatier® on kaubamärk, mis kuulub Prantsusmaa tehase ROUSSELON DUMAS-SABATIER valdusse.
LA BRIGADE DE BUYER, kellele alates 2021. aastast kuulub kaubamärk LION SABATIER, on rahvusvaheline ettevõtete grupp, mis juhib professionaalidele ja laiemale üldsusele mõeldud premium-kvaliteediga toiduvalmistamise ja küpsetamise seadmete kaubamärke. De Buyer, Lion Sabatier, 32 Dumas, Scaritech, Pebbly- kõik need kaubamärgid täiendavad üksteist ja on loodud aitama teid teie kulinaarsel teekonnal täis väljakutseid.
SABATIER INTERNATIONAL on taskukohase hinnaga noaterade ja noakomplektide liin, otsides parimat hinna ja kvaliteedi suhet. Need tooted valmistatakse ROUSSELON DUMAS-SABATIER osakonnas, mis asub KLR-is.
Kööginoaterade hooldus
Roostevabast terasest kööginoad on hoolduse seisukohalt vähem nõudlikud kui süsinikterasest noad – neis on kroomi ja muid legeerivaid elemente, nii et need on vastupidavamad välistele mõjudele. Kuid pärast kasutamist ei tohiks neid noad täielikult unustada. Pärast kasutamist tuleb need pesta ja parim on kuivatada või jätta kuivama magnetilisele ribale. Kui noad hoitakse kalades, on parim neid tagastada, kui need on täielikult kuivad. Kui jätate oma noa pikaks ajaks kasutamata, ei tee paha seda toiduõliga õlitada (välistage kiiresti oksüdeeruvad õlid, nagu seemneõli). Kuigi seda noaterast kirjeldatakse kui roostevaba, võib see ebasoodsates tingimustes roostetada, kui te ei hoolda oma kööginuga korralikult.
Ühised reeglid, mis kehtivad kõigi nugade puhul:
Hoolimata sellest, kui palju te oma noa peale loodate, vale kasutus selle rikub.
Igal kööginoal on oma eesmärk. Konserve ja purke avamiseks või kruvide keeramiseks on olemas spetsiaalsed tööriistad.
Ärge lõigake pinnal, mis on noateraga kõvem (kivimass, marmor, taldrik). Kasutage puidust või plastikust lõikelaudu.
Kui soovite, et teie noa ääred püsiksid kauem teravad- ärge tõmmake neid lõikelaua pealt lõigatud toidu vastu. Pöörake nuga ümber ja lohistage tera poole. Nuga lõikelt potti või kaussi vedamine- halva maitse märk. Peakoka noa või kahvli tera on piisavalt lai – kasutage seda lülitina ja teise käe ja tera lameküljega nagu labadega liigutage hakitud toit soovitud kohta.
Neid nugasid ei tohi nõudepesumasinas pesta. Nõudepesumasinates kasutatavad keemilised ained võivad muuta noaslõikude värvi, kahjustada käepidemeid või nende katteid püsivalt ning kõrge temperatuur koos vee survega pihustatavad abrasiivsed osakesed võivad pehmendada (piludega) lõiketera. Kõrge temperatuuri korral ei tohiks noad segada kartulitega ega testida liha pehmust keevas puljongis.
Kui söögiriistad sahtlis võivad koos olla, siis kööginoad kindlasti mitte. Selleks on loodud magnetriba, noakalad ja mitmesugused toed. Noaterad ei saa omavahel “hõõruda”.
Hoidke noad alati lastest eemal.