Kirjeldus
“Bunka” on Jaapani mitmeotstarbeline kööginuga, nagu ka “Santoku”. See on Gyuto ja Nakiri vahepealne variant. Laiade terade tõttu sobib “Bunka” nuga hästi köögiviljade peeneks viilutamiseks või kuubikuteks lõikamiseks ning kolmnurkse kujuga tera on eriti kasulik kala ja liha lõikamisel.
“Bunka” tähendab tõlgituna “kultuuri”, seega “Bunka Bōchō” tähendab sõnasõnaliselt “kultuurset kööginuga” või lihtsalt “kultuurset nuga”, nime sai see sellest, et Bunka noad olid kasutusel traditsiooniliste Jaapani köögitoitude valmistamisel kodus.
“Satoru” jaapani keeles tähendab “tarkust” või “valgustust” – see viitab õigele valikule. Need noad on suurepärane valik nii professionaalidele kui ka entusiastidele, kes hindavad optimaalset hinna ja kvaliteedi suhet.
Nuga üldpikkus on 30 cm.
Terade pikkus on 17 cm.
Terade laius on 4,8 cm.
Rihmastiku paksus on 2,2 mm.
Noa kaal on 170 g.
Tootjast:
“SATAKE CUTLERY MFG. Co., Ltd.” asutati 1947. aastal Seki linnas. Ettevõtte eesmärk on toota usaldusväärseid ja vastupidavaid köögiriistu ning “SATAKE CUTLERY MFG. Co., Ltd.” jätkab oma missiooni – järgides kõrgeid kvaliteedistandardeid, loob ja toodab arenenud kööginugade mudeleid, ühendades sajanditepikkused sepistamistraditsioonid kaasaegsete tehnoloogiatega. Kogenud meistrite hoolega valmistatud Jaapani kööginoad on nende tööle pühendumise tulemus. Seki linn, kus asub tehase, on tuntud ainulaadsete ja traditsiooniliste sepistamismeetodite poolest, millel on üle 700-aastane ajalugu.
See algas Kamakura epohhil (1185.-1333), mil kuulus mõõgameister Motoshige kolinud Seki ja hakkas seal valmistama oma mõõkusid ning õpetas teisi selle ameti osas. Seki ümbritsesid suured männimetsad, kus sepikojad said vajalikku sütt ning seal oli ka hea vesi, mis muutis Seki linna ideaalseks mõõkade valmistamise kohaks. Aja jooksul kasvas meistrite arv ning üle 300 sepikojameistri elasid ja valmistasid parimaid samurai mõõkusid Muromachi epohhil (1336-1573). Siis sai Seki linn tuntuks samurai mõõkade tootmiskeskusena ja oli tuntud kogu Jaapanis. Pärast Meiji perioodil välja kuulutatud mõõkade keelustamise akti “Haitorei” (1876) vähenes märkimisväärselt nende nõudlus, kuid meistrid kasutasid oma täiustatud sepistamisoskusi nii nugade kui ka põllumajandusvahendite valmistamiseks. Seki linn ja selle ümbrus on endiselt tuntud kui üks maailma kuulsamaid nuge tootvaid piirkondi. Siin valmistatud kööginoad moodustavad üle 50% Jaapani turust ja neid hinnatakse kõrgemate kvaliteedinõuete järgi.