Kuidas kasutada kuumaõhufritüüri?

Kuidas kasutada kuumaõhufritüüri?
2024-10-01 16:48

Maitsev toit meeldib kõigile. Täna, kui jutt käib toiduvalmistamisest, mainitakse maitsva kõrval sageli ka tervisliku toidu tähtsust. Seetõttu otsivad inimesed erinevaid viise, kuidas valmistada maitsvaid ja samal ajal tervislikke roogasid. Pole ime, et paljudes kodudes kasutatakse järjest sagedamini kuumaõhufritüüri. Selle seadme eripära seisneb selles, et toit küpseb üksnes kuuma õhu abil, mistõttu valmib see mitte ainult tervislikumalt, vaid ka kiiremini kui tavalises ahjus. Kuumaõhufritüüride suurenev nõudlus sunnib tootjaid looma aina erinevamaid ja rohkemate funktsioonidega mudeleid. Meile, ostjatele, on see väga kasulik, sest saame valida fritüüri, mis vastab kõigile meie vajadustele.

kuumaõhufritüüri

Valige usaldusväärne fritüür, et kasutamine oleks lihtne

Tänapäeval, kui köögiseadmete valik on tõesti muljetavaldav, on oluline mitte ainult valida fritüür, vaid ka kvaliteetne kuumaõhufritüür. See tähendab, et seade peab olema varustatud kõigi soovitud funktsioonidega ning selle kasutamine peaks olema lihtne. Tänapäeval on paljudes peredes tavaline, et vanemad töötavad palju ja lapsed veedavad kodus üksi palju aega. See ei ole kindlasti põhjus, miks süüa ebatervislikku toitu. Kui kodus on kvaliteetne kuumaõhufritüür, on lihtsate ja tervislike roogade valmistamine ka veidi vanematele lastele lihtne. Lapsed on aga lapsed. Mida lihtsam ja kergem on fritüüri kasutamise põhimõte, seda suurem on kasu kogu perele, ja vanemad saavad rahulikult olla, teades, et nende lapsed suudavad hõlpsasti valmistada tervislikke roogasid.

Viimane aspekt, mis räägib kuumaõhufritüüri kasuks, on toitude kalorsus. Kuumaõhufritüür on suurepärane valik inimestele, kes hoolivad oma tervisest ja väldivad rasvas küpsetatud toitu.

Kui soovite valida kvaliteetset ja lihtsalt kasutatavat kuumaõhufritüüri, peaksite tähelepanu pöörama mõnele selle parameetrile:

Maht

See on väga oluline kriteerium. Enamik kuumaõhufritüüride tootjaid märgib mahuks liitrid. Mahuvalik on väga mugav – alates kompaktsest 1,5 liitrist kuni suure 10-liitrise fritüürini. Loomulikult on kõige olulisem arvestada pereliikmete arvu ja kui tihti valmistatakse toitu kogu perele või sagedamini ühele või kahele inimesele. Näiteks kui teismelised valmistavad pärast kooli toitu ainult endale, siis on kompaktne 1,5-liitrine kuumaõhufritüür ideaalne variant. Näiteks neljaliikmelisele perele soovitatakse 4–4,5-liitrist kuumaõhufritüüri. Kui tervislike roogadega sageli kostitate suuremat külaliste seltskonda, peaks teie kodus olema 10-liitrine kuumaõhufritüür. Kui vajadused on sageli erinevad, võite alati osta kaks erinevat seadet.

Funktsioonid

Nagu juba mainitud, on tänapäeval kuumaõhufritüüride funktsioonide loetelu väga pikk ja mitmekesine. Peamine on lähtuda oma individuaalsetest vajadustest. Kaupmehed märgivad, et ostjad on väga huvitatud fritüüri valimisest, millel on mitu küpsetuskorvi, mis võimaldab valmistada korraga mitu erinevat rooga. Ehk olete huvitatud digitaalsest ekraanist, mis muudab juhtimise ja jälgimise lihtsamaks. Kuumaõhufritüüri lihtsamat käsitsemist võimaldab manuaalne temperatuuri reguleerimine. Mõnedel on olulised erinevad küpsetusrežiimid ja eelseadistused konkreetsete toitude ja retseptide jaoks.

Võimsus

On väga oluline mõelda, kui palju võimsust te oma uues fritüüris vajate. Kuumaõhufritüüride võimsus on tavaliselt märgitud vattides (W). Mida suurem on võimsus, seda kiiremini fritüür kuumeneb. Kuid peaksite teadma, et suurema võimsusega seadmed tarbivad rohkem elektrit. Jällegi, kõige tähtsam on teie vajadused. Mõelge, kas te tõesti vajate kõige suurema võimsusega seadet.

Temperatuurivahemik

Mida laiem see on, seda rohkem on võimalusi erinevate roogade valmistamiseks, sest iga roog nõuab erinevat temperatuuri. Näiteks friikartulite jaoks, mida tavaliselt armastavad nii väikesed kui ka suuremad pereliikmed, on vajalik umbes 200 °C temperatuur.

Hooldus

Kuigi esmapilgul võib see tunduda ebaoluline kriteerium, on see väga oluline, kui kuumaõhufritüüri kasutatakse sageli. Seadme lihtsamaks puhastamiseks on eemaldatav küpsetuskorv. See võimaldab fritüüri kiiresti puhastada ja hoiab ära toidujääkide kogunemise. Väga oluline on, et mõned fritüüri osad oleksid nõudepesumasinas pestavad. See muudab seadme hoolduse palju lihtsamaks.

Kuumaõhufritüüri kasutamine

Kuumaõhufritüüri kasutamine võib olla väga lihtne ja ohutu, kui alguses korralikult läbi loete ostuga kaasasoleva juhendi. Tavaliselt on peamised etapid järgmised:

  1. Asetage kuumaõhufritüür stabiilsele ja tasasele pinnale. Veenduge, et selle ümber saaks õhk vabalt ringelda.
  2. Ühendage toitekaabel.
  3. Asetage küpsetusplaat korvi ja lisage toiduained. Kui kasutate ühte küpsetuskorvi, kuid rohkem kui ühte toiduainet, kasutage resti, et asetada need kahele tasemele.
  4. Kui korv on täidetud ja suletud, vajutage toitenuppu.
  5. Keerake juhtnuppu, et valida vajalik küpsetusprogrammi menüü (vajalik temperatuur, küpsetusaeg).
  6. Lõpuks vajutage juhtnuppu, et kinnitada küpsetamise algus.
  7. Mõningaid toiduaineid tuleb küpsetamise ajal ümber pöörata. Järgige täpselt kuumaõhufritüüri juhiseid ja eemaldage korv. Seejärel saate toiduained ümber pöörata.
  8. Pange korv tagasi fritüüri ja vajutage juhtnuppu, et jätkata küpsetamist.
  9. Kui roa valmistamine on lõppenud, annab fritüür helisignaaliga märku ja ekraanile ilmub kiri „Valmis“.
  10. Võtke korv ettevaatlikult välja. Toidu eemaldamiseks on soovitatav kasutada köögitangid.
  11. Vajutage toitenuppu, et fritüür välja lülitada.
  12. Ühendage toitekaabel lahti. Kui seade on jahtunud, saate teha puhastustöid.

Mida saab küpsetada kuumaõhufritüüris?

Kuumaõhufritüüris saab küpsetada igat liiki liha, mereande, kartuliroogi, köögivilju, puuvilju ja isegi külmutatud toitu. Iga roog vajab lihtsalt erinevat temperatuuri ja küpsetusaega. Mõningaid toiduaineid tuleb küpsetamise ajal ümber pöörata. Seda on väga lihtne teha, sest iga kuumaõhufritüüri mudeli juhendis on üksikasjalikult selgitatud, kuidas seda teha.

Kui olete selle seadme kasutamisel alles algaja, ärge veel ise katsetage. Kasutage internetist otsingut „kuumaõhufritüüri retseptid“. Seal leiate üksikasjalikke selgitusi, kuidas üht või teist rooga õigesti valmistada. Kui olete piisavalt kogemusi omandanud, võite julgelt luua oma kulinaarseid meistriteoseid.

Mida ei tohi kuumaõhufritüüris valmistada?

On teatud toiduaineid ja roogasid, mis ei sobi kuumaõhufritüüriga või mida ei saa üldse kasutada. Saate valmistada suurepäraseid krõbedaid lihalõike, kuid suure lihatüki, näiteks terve kana, valmistamine pole soovitatav. Kui fritüüri korv on liiga täis, pole õhul ruumi ühtlaselt ringelda. See tähendab, et toit kas ei küpse korralikult või mõned selle osad on üle küpsenud, teised aga toored. Tõenäoliselt pole selline roog maitsev. Võib-olla isegi mittesöödav.

Toit, mis on kastmega kaetud või rikkalikult vürtsidega üle puistatud, ei sobi kuumaõhufritüüriga. Kaste voolab alla ja kõrbeneb, lahtised vürtsid aga lihtsalt kukuvad toidu pealt maha.

Samuti ei sobi taignas toidud kuumaõhufritüüriga, välja arvatud juhul, kui need on eelnevalt kergelt praetud.

Ei tohi valmistada kuumaõhufritüüris kuiva toitu, mille valmistamiseks on vaja vett. Nii et erinevaid putrusid või makarone kuumaõhufritüüris valmistada ei saa.

Muud nõuanded enne ja pärast kuumaõhufritüüri kasutamist

Selleks, et kuumaõhufritüüri kasutamine oleks lihtne ja sujuv, tuleks sellele seadmele ja selle hooldusele tähelepanu pöörata. Nagu juba mainitud, on väga oluline fritüüri nõuetekohane puhastamine. Enne uue roa valmistamist kontrollige alati, kas vanu toidujääke pole. See ei kahjusta mitte ainult seadet, vaid võib ka uuel roal olla ebameeldiv maitse.

Ärge kunagi jätke fritüüri, kui toitekaabel on sisse lülitatud. See seade pole odav, seega tasub seda hoida. Pealegi, kui olete valinud teile sobiva fritüüri, mida võivad ohutult kasutada ka lapsed, on oluline seda korralikult kaitsta. Lisaks on see ohtlik mitte ainult seadmele, vaid ka toiduvalmistajale. Kui valmistate esmalt korvi sisu ette, lükkate selle fritüüri sisse ja alles siis ühendate toitejuhtme, kaitsete nii ennast kui ka oma väärtuslikku fritüüri.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasutame küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust meie veebisaidil. Seda saiti sirvides nõustute meie tingimuste ja privaatsusega
EsialgneProfiil
Otsing
Üles